Ismét elsők között az AYPT versenyen

Idén harmadik alkalommal képviseltette magát Magyarország az Ifjú Fizikusok Osztrák Versenyén (Austrian Young Physicists’ Tournament, AYPT) Leoben-ben. A tornán 8 ország 16 csapata versenyzett. A magyar csapat a háromfordulós versenyt követően a legmagasabb pontszámmal jutott a döntőbe. A döntőben nagyon jó versenyzéssel a 2. helyet szerezte meg.

A háromfős magyar csapat tagjai:

Szakály Marcell (Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium, Budapest)

Kovács Levente (Német Nemzetiségi Gimnázium, Budapest)

Kadlecsik Ádám (Tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata)

A felkészülés során a versenyzők önálló kutatómunkát folytattak 3 nyíltvégű probléma kapcsán, melyet az ifjú fizikuson nemzetközi versenyének feladatai közül kellett kiválasztani. A magyar csapat a “Hérón szökőkútja”, a “mozgó gyűrűk” és a “sugárzó lámpás” című problémákat adta elő.

A felkészülést a csapatvezetők mellett egyetemi oktatók/kutatók (Asbóth János, Széchenyi Gábor, Tüzes Dániel, Vincze Miklós) és fizika tanárszakos hallgatók (Vörös Attila, Oláh Péter, Zámbó Csilla) segítették.