Megvan a 2018-as magyar IYPT csapat

A versenyzők kétfordulós versenyben lettek kiválasztva. Az első fordulóban egy írásbeli dolgozatot kellett beküldeni egy szabadon választott IYPT problémáról. A roppant igényes dolgozatok közül 19 diákot (névsorrendben: Balázs Artúr László, Berke Martin, Brandon Beck, Földes András Ottó, Gyulai Márton, Kadlecsik Ádám, Kovács Levente, Nagy Dániel, Penc Patrik, Peőcz Krisztián, Rajmon Imola, Stiga Viktória, Svastits Domonkos, Szakály Marcell, Vavrik Márton, Végh Bence, Viczián Anna, Vida Péter, Xu Dávid.) hívtunk be a szóbeli fordulóra.

A szóbeli fordulón 5 fős zsűri értékelte a 10 perces angol nyelvű előadásokat. A rendkívül kiegyenlített mezőnyből végül a legtöbb pontot szerző 8 diák alkotja a 2018-as magyar csapatot. Névsorrendben:

Földes András Ottó (ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium)

Gyulai Márton (Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc)

Kadlecsik Ádám (Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata)

Kovács Levente (Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium, Budapest)

Nagy Dániel (Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapest)

Penc Patrik (ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest)

Szakály Marcell (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest)

Vavrik Márton (Berzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest)

Gratulálunk Nekik! Most kezdődik a munka/móka…